KONST / Litografier / Färglitografi 12213342
*
nr 1221 3342
Martina Clason
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 19:14:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 10:17:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Läs mer om Martina Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martina clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Läs mer om Martina Clason
nr 1221 3342
Martina Clason
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 10:17:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.Läs mer om Martina Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martina clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49